Схема одягу

Приблизна схема одягу дитини

в залежності від температури оточуючого повітря

Одяг

Куртка або пальто демісезонне

Пальто зимове

Тапочки

В приміщенні при любій температурі

Черевики

Чоботи утеплені

Шкарпетки теплі

1 2 3

Правильно одягнути дитину – значить дати їй можливість вільно рухатися; при цьому руки, ноги та ніс повинні бути теплими. У дитячий садок краще відразу приводити дітей одягненими так, щоб вони могли вільно ходити, бігати та виконувати фізичні вправи. Рекомендується після 220С одягати дитину тільки в труси та майку, а при зниженні температури поступово збільшувати кількість шарів (майка та сорочка, майка + сорочка + светр, майка + сорочка + светр + куртка, майка + сорочка +…+ куртка і т.п.)

Важливо, що навіть при І50С кількість шарів одягу не повинна перевищувати 4, можна лише змінювати їх якість, тобто сорочка (плаття) може бути фланелевою, колготки – шерстяними і т.п. Щоб одяг не мав негативного впливу на хребет, можна рекомендувати легкі підплічники.

Головне у дитячому одязі – її функціональність: зручність, легкість, відсутність проблем із здійсненням невідкладних фізіологічних потреб. Ні в якому разі не слід зав’язувати ніс або рот дитини шарфиком. Функції зігрівання повітря, яке вдихається, виконують слизові оболонки та придаткові пазухи носа. При наявності шарфика дитина дихає холодним вологим повітрям.