Вживання води дітьми

Вживання води дітьми та організація питного режиму у дошкільному закладі

Вода становить близько 80 % маси тіла дитини. З дорослішанням частка води в її організмі зменшується до 68-72 %. Вода є транспортувальником резон в організмі, середовищем для здійснення біохімічних реакцій, адже вона є добрим розчинником. Разом з водою од організму потрапляють різноманітні макро- та мікроелементи.

Вода, яку ми даємо пити дітям у дошкільному закладі, має бути якісною і добре очищеною. Адже вживання неякісно води (неочищеної водопровідної) є однією з причин порушень діяльності шлунково-кишкового тракту у дітей. Погана вода негативно впливає на більш вразливий, ніж у дорослих, дитячий організм.

 

Чому питний режим є важливим

Без заголовка

Нестача води в організмі призводить до зневоднення, а потім і до порушення водно-сольового обміну, терморегуляції, через що може навіть статися перегрів організму. Нестача води також негативно впливає на всмоктування поживних речовин у кишківнику і призводить до швидкої втомлюваності при незначних фізичних чи розумових навантаженнях (це насамперед зумовлено недостатнім надходженням води до клітин мозку).

При зневодненні спостерігаються такі симптоми, як пригнічення сечовиділення, темно-жовтий колір сечі. Можуть також бути потріскані сухі губи, сухий язик, блідий сіруватий відтінок шкіри, судоми, пронос, блювання.

Саме тому важливо, щоб дитина могла отримувати воду вчасно та у  достатньому об`єм. З цією метою у дошкільних закладах організовується питний режим.

 

Як ми організовуємо питний режим

Згідно з пунктом 1.5 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільний навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227 (далі — Інструкція № 298/227), для організації оптимального питного режиму потрібно забезпечити дітей водою за індивідуальною потребою. Кип`ячену воду дають після охолодження од кімнатної температури. Її зберігають у добре вимитому посуді і міняють не рідше ніж раз на добу.

У нашому дошкільному закладі питний режим для дітей організовують так:

  • у харчоблоці водопровідну воду пропускають через очисний фільтр і набирають у посуд з написом «Вода питна»;
  • воду кип’ятять, остуджують до кімнатної температури та зберігають у харчоблоці з відповідним написом;
  • помічники вихователів і няні отримують воду з харчоблока у відповідно маркованих чайниках чи глеках;
  • питну воду у групових кімнатах замінюють не рідше одного разу на добу;
  • у кожній груповій кімнаті зберігають набір пронумерованих чашок (відповідно до кількості дітей у групі) та список групи з вказівкою номеру чашки біля імені та прізвища кожної дитини;
  • за потреби вихователь або помічник вихователя видає дитині її чашку та наливає воду (діти старшого віку можуть брати чашки і наливати воду самі)